couple-love-holding-cups-tea-coffee-holding-hands.jpg

یکی از دلایل مهم آمار بالای طلاق در آمریکای شمالی تعارضات حل نشده بین زوجها است.

Category: عشق و رابطه

Date: Thursday, January 6, 2022

یکی از دلایل مهم آمار بالای طلاق در آمریکای شمالی تعارضات حل نشده بین زوجها است. یکی از دلایل مهم این امر بدین سبب رخ می دهد که زوجها شناخت کافی نسبت به انتظارات و روحیات یکدیگر ندارند و نیز مهارت کافی برای رویارویی با موارد مورد اختلاف را نیاموخته اند.  اگر دو طرف داوطلب ازدواج  قبل از گفتن  "بله" بر سر سفره عقد، مواردی را با یکدیگر مطرح کنند و در مورد آنها به توافق برسند، اصطلاحا سنگهای خود را وا بکنند. میزان تعارض در آنها پایین می آید زیرا  آنها حداقل می دانند که چه انتظاراتی دارند و قرار است با چه فردی و چه شرایطی رو به رو شوند. در مورد مهارتهای حل تعارض در مقاله های آینده بحث خواهد شد. در ادامه به مواردی که قبل از ازدواج لازم است حتما در مورد آن گفتگو و توافق کنید اشاره میشود.

1- سابقه سلامت جسمی  روانی

در ازدواج وضعیت جسمانی و نیز سازگاری بیولوژیکی بسیار حیاتی است ، به ویژه اگر هر دوی شما انتظار بچه دار شدن دارید. حداقل ، می توانید در مورد سابقه سلامت جسمی و روانی یکدیگر، از جمله تاریخچه سلامتی و وضعیت ژنتیکی خانواده ها با یکدیگر صادق باشید. هر یک از شما حق دارید بدانید که قرار است با چه چالشهای سلامتی در مورد همسر خود در آینده رویاروی شوید به این ترتیب می توانید از نظر ذهنی می توانید برای اتفاقاتی که احتمالا در آینده رخ می دهد آماده شوید.

 

2-گفتگو در مورد رویاها و اهداف آینده

"5 تا 30 سال آینده خود را در چه نقطه ای می بینید؟" این ممکن است بیشتر شبیه به یک سوال مصاحبه به نظر برسد ، اما آرزوهای یک فرد ممکن است با ایده شریک زندگی خود درباره معنی زندگی و خوشبخت مطابقت نداشته باشد. به عنوان مثال ، ممکن است فردی رویای یک هنرمند بزرگ شدن را در سر بپروراند و بخواهد برای رسیدن به این آرزو ریسکهای زیادی بکند، در حالی که دیگری فقط می خواهد یک زندگی پایدار با درآمد ثابت داشته باشد. طرح این سوال  می تواند به طرفین کمک کند تا تصور کنند که زندگی مشترک آنها در آینده چگونه خواهد بود.

3- نحوه مشارکت در کارهای منزل

کارهای روزمره اداره کردن خانه ممکن است به نظر بی اهمیت باشد ، اما می توانند محرکی برای شروع دعواهای مداوم و حتی یک مبارزه تمام عیار باشد. این بدان دلیل است که یک فرد ممکن است احساس کند که تمام کارهای خانه را به تنهایی انجام می دهد. و دیگری از زیر بار مسولیت شانه خالی می کند. برای اطمینان از برقراری آرامش در خانه ، بهتر است در مورد وظایفی که هر فرد قرار است بر عهده بگیرد از قبل صحبت کنید.

4- توافق در تعریف از بی وفایی و خیانت یا تعیین مرزهای زناشویی

ممکن است چنین به نظر برسد که تعریف خیانت از نظر همه یکسان است، اما این اصطلاح می تواند برای افراد مختلف معانی متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال ، ممکن است یک نفر فکر کند که فرستان پیغام تلفنی یا تکست از طریق مدیا خیانت است ، در حالی که دیگری ممکن است تصور کند که ملاقات با همسر سابق غیرقابل قبول است. همچنین افرادی هستند که تصور می کنند داشتن حس عاطفی نسبت به شخص دیگری خیانت است. دیگرانی هم هستند که صرفا هم بستری با فرد خارج از ازدواج خیانت می دانند

5- ارزشهای غیر قابل چشم پوشی

هر فردی معیارها و ارزشهایی دارد که به هیچ عنوان حاضر نیست درمورد آنها کوتاه بیاید و یا آنها را کنار بگذارد. مثلا  فردی ممکن است مهاجرت و یا تحصیل یا اشتغال جزو موارد غیر قابل مذاکره بداند و فرد دیگری ممکن است دروغ و بی احترامی، انجام امورات مذهبی غیر قابل مذاکره باشد. این موارد لازم است که قبل از ازدواج مورد گفتگو قرار گیرد که طرفین بدانند با چه مواردی قرار است در آینده کنار بیایند