با سپاس از شما، سعی ما بر این است که کلیه پرسش‌های مشترک و اصلی شما را در این قسمت پاسخگو باشیم، اگرچه سعی کرده ایم این سایت را بطور ساده و استاندارد طراحی کنیم. لطفا قبل از تماس گرفتن با توضیح جزئیات، پرسش و پاسخ خود را در این قسمت جستجو کنید.

اگر کل جامعه را ۱۰۰ در نظر بگیریم بیش از۹۰ در صد افراد جامعه را کسانی تشکیل می دهند که افراد سالمی بوده و به نوعی با چالش ها و مسائل روزمره زندگی روبه رو هستند که این مسایل باعث شده احساس رضایت و شادکامی خود را از دست بدهند. این دسته افراد ممکن است در مورد مسایل زناشویی، خانوادگی، انتخاب همسر، رفتار با فرزندان و رویارویی با شرایط جدید و یا دهها مسئله دیگر رو به رو باشند که نیازمند در یافت خدمات تخصصی مشاوره و روان درمانی باشند. بنابراین خدمات مشاوره تقریبا ۹۰% افراد جامعه را پوشش می دهد و نوعی خدمت پیشگیرانه برای جلو گیری از پیچیده تر شدن مشکلات و ابتلا به بیماری است.

ضمن احترام به شرایط مراجع به دلیل احترام به وقت مراجعین بعدی و رعایت محرمانه بود لازم است که مراجعین بر اساس وقت از پیش تعیین شده برای جلسه سر ساعت حضور یافته و بلافاصله بعد از اتمام جلسه دفتر را ترک کنند تا از اتلاف وقت دیگران و نیز تجمع در فضای انتظار خود داری شود. با تشکر از درک همدلانه شما

بر اساس اصول و استانداردهای اخلاقی انجمن مشاوره و روان درمانی کانادا همه مطالب عنوان شده در جلسه مشاوره محرمانه تلقی شده و هرگز فاش نخواهد شد.

مراجعه کنندگان به مشاوره افراد سالمی هستند که به نوعی دچار مشکلات روزمره زندگی شده اند و بیمار تلقی نمی شوند.

خدمات مشاوره و روان درمانی تحت پوشش اوهیپ نیست با این وجود بسیاری از شرکت های بیمه این خدمات را پوشش می دهند در این زمینه می توانید از شرکت بیمه خود سوال کنید.

هرینه هر جلسه مشاوره با توجه به شرایط مراجع و نیز زمان جلسه برآورد می شود وبا توجه به این که عموما مراجعین نیاز به چندین جلسه مشاوره دارند سعی می شود هزینه ها به گونه ای برآورد شود که مراجعین عزیز بتوانند از سرویس ها و خدمات، بهره لازم را ببرند.

مشاوره فرایندی است برای کمک به افراد که مسیر رشد خود را پیدا کرده و خود قادر شوند که مشکلاتشان را حل کنند. بنابر این مشاوربه افراد کمک می کند که ضمن آگاهی از ریشه مشکلات به کشف توانمندی های خود پرداخته و بیاموزندکه چگونه خودشان با مسائلشان چالش نموده و آنها را حل کنند. همچنین مشاور به مراجعین کمک می کند که انتخابهای بهتری داشته باشند تا از حاد شدن مشکلاتشان پیشگیری شود.

شما می توانید با تماس تلفنی و یا ایمیل در خواست وقت مشاوره خود را مطرح کنید که تلاش می شود در اولین فرصت ممکن زمانی به شما اختصاص یابد.
آیا من می توانم برای کسر مالیاتم درخواست رسید رسمی داشته باشم؟ از آنجا که پروانه ارایه خدمات مشاوره و روان درمانی توسط انجمن مشاوره و روان درمانی کانادا که مرجعی قانونی است ارایه شده است و دارای شماره ثبت رسمی است لذا مراجعین می توانند در صورت تمایل رسید رسمی دریافت کنند.

برای هرگونه تغییری لازم است حداقل  ۲۴ ساعت قبل از جلسه اطلاع دهید. افرادی وقت خود را بعد از ارسال پیامک یا ایمیل یادآوری، تایید نکنند وقت آنها خودبه خود کنسل شده و به مراجع دیگری داده می شود.

قابل توجه!
افرادی که وقت خود را بدون اطلاع و یا در لحظات آخر کنسل کنند برای جلسه بعدی لازم است که حد اقل 24 ساعت قبل از حضور در جلسه، هزینه مشاوره را پرداخت کنند.

از نظر حرفه ای و بر اساس قوانین کالج روان درمانگران حرفه ای هر گونه تماس با درمانگر و گفتگو در مورد محتوای جلسات و طرح سوالات لازم است که در جلسه رسمی مشاوره مطرح شود. بنابردرخواست می شود سوالات یا مسایل خود را در جلسه درمانی و با تععین وقت قبلی طرح نمایید

هزینه مشاوره را چه موقع باید بپردازم؟

اگر در جلسه حضوری شرکت می کنید می توانید هزینه خود را در دفتر مشاوره بپردازید و اگر جلسه آنلاین شرکت می کنید لازم است هزینه جلسه قبل از جلسه پرداخت شود